BİR TECRİT HASTASI ŞAHAN GÖKBAKAR

BİR TECRİT HASTASI ŞAHAN GÖKBAKAR

 

Şahan-Gökbakar-Sinema

Şahan Gökbakar’ın yönetmen ve senarist kardeşi Togan Gökbakar tarafından uzun metrajlı film olarak çekilen 7 Nisan 2006 yılında seyirciyle buluşan bir korku filmi olan Gen, bütçe olarak yaklaşık bir milyon dolara çekildi. Ülkemizdeki sinemalarda seyirciyle buluştuğu zamanda 173 bin kişiyle buluşan Gen filmi, sinema salonundaki seyircilere korkulu anlar yaşatmıştı. Filme ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ı yardımcı bir rolde görüyoruz.

 

Filmin hazırlık ve vizyona giriş tarihlerine dikkat edersek o zamanlar Gökbakar’ın yıldızı yeni yeni parlamaya başlıyordu. Ünlü Komedyenin bir tecrit hastasını canlandırarak yardımcı rolde yer aldığı filmin baş rollerinde Doğa Rutkay, Mahmut Gökgöz, Haldun Boysan,Yurdaer Okur gibi oyuncular yer alıyordu. Tiglon ve Dada Film stüdyolarında çekilen Gen filminin hikayesi gayet dikkat çekici ve izlerken sizin gerilmenize neden oluyor. Doğa Rutkay’ın canlandırdığı Psikiyatri uzmanı Doktor Deniz, tenha tepeye kurulmuş olan ücra ve ıssız bir akıl hastanesine tayin olarak görevine başlar. Genç doktor mesleğinin verdiği aşkla işini en iyi şekilde yapmaya kararlı olarak bu hastaneye gider. Daha göreve ilk başladığı gün aksilikler hastaneyi ve genç doktorun yakasını bırakmaz ve ilk günde bir akıl hastası canına kıyarak intihar eder. Şahit olduğu bu olaydan ciddi manada etkilenen Dr. Deniz kendisini toparlamaya çalışır.

 

Bu hadiseyi incelemek için hastaneye gelen polis ekipleri kötü hava şartlarından dolayı hastanede kalmak zorunda kalırlar. Yollar kapandığı için bölgeden ayrılamayan polisler zoraki olarak artık bu esrarengiz hastanenin misafiridir. Zarar gören telefon hatlarından dolayı bundan böyle hastanenin dış dünya ile olan bağlantısı tamamen kopmuş durumdadır. Bir süre sonra karanlık olayların hüküm sürmeye başladığı bu hastanede ilginç cinayetler baş göstermeye başlar. Yıllardır hiçbir olayın gözlenmediği bu sakin hastane iki gece boyunca korkunç cinayetlere şahitlik edecektir. Ünlü Komedyen Şahan Gökbakar’ı tecrit hastası olarak izlediğimiz bu filmde Gökbakar rolün psikolojisini en iyi şekilde yansıtarak seyirciyi etkilemiştir.