CELAL İLE CEREN NEDEN EN KÖTÜ FİLMLER ARASINDA

CELAL İLE CEREN NEDEN EN KÖTÜ FİLMLER ARASINDA

Celal-İle-Celal-En-Kötü-Filmler-Arasında

 

Senaryosu Ünlü Komedyen Şahan Gökbakar tarafından yazılan ve kardeşi Togan Gökbakar tarafından yönetilen Celal ile Ceren filmi yine Şahan’ın kardeşiyle beraber kurmuş olduğu Çamaşırhane Film adındaki yapım şirketince üretilmiştir. Recep İvedik filmiyle karşılaştırılmaya çalışılan Celal ile Ceren filmi genel olarak Recep İvedik filmine göre daha derli toplu mizahlarla süslenmiş olduğu kanaatine varıldı. Recep İvedik kendine has bir karakter olduğundan, başlı başına keskin çizgileriyle bir karikatür örneği olduğu için Celal karakteri bunun yanında daha güncel hayattan, biraz daha halktan bir tipleme olarak görülüyor.

 

Vizyona girdiği tarihte beğenileri üstüne toplayan ve genelde genç çiftlerin izlemek için salonları doldurduğu bu film IMDB tarafından en kötü yüz film listesinde ilk sırada yer aldı. Büyük bir şaşkınlık yaratan bu sonuç ve bu puanlama hayranlarını ve film ekibini üzdü. Peki bunun sebebi neydi? Internet Movie Database(IMDB) kullanıcıları 2013 yılının Ocak ayında verdiği oyla En Kötü Yüz Film listesinde yer aldı. On puan üzerinden 1.7 puan alan film sıralamada en kötü birinci film oldu.

 

Söylentilere ve yapılan araştırmalara göre filmin bu derece kötü bir sıralamadan olmasının sebebi İnci Sözlük ve bazı sosyal paylaşım siteleri. İnci Sözlük ekibine göre filmin konusu ve pankart yazısı olan “Herkesin Bir Ceren’i Vardır” yazısı İnci Sözlük girdilerinden çalınmış durumda. İnci ekibi de bu duruma tepki göstermek için Celal İle Ceren filmini en kötü filmler listesinde birinci sıraya taşımak için mücadele çabasına girişti. Bu girişimin ardından Çamaşırhane Film tarafından yapılan açıklamaya göre planlı bir şekilde izleyicilerin algısıyla oynanmaya çalışılıp ticari karakterimizin zedelenmeye çalışıldığına, kimliği belirsiz olan bazı şahıslarca başlatılan bu propaganda karşısında ev sahipliğini kim yapıyorsa yasal işlemler başlatılacağına dair açıklamalar yapıldı.