GÖKBAKARIN EN DÜŞÜK FİLMİ

GÖKBAKARIN EN DÜŞÜK FİLMİ

 

Şahan-Gökbakarın-En-Düşük-Filmi

Recep İvedik tiplemesiyle alışılmış bir yüz olan Şahan Gökbakar 2016 yılında vizyona sürdüğü Osman Pazarlama filmiyle yeni bir tipleme olarak karşımıza çıkıyor. Yine önceki birkaç filminde olduğu gibi Şahan Gökbakar kardeşiyle beraber bu filmin senaryosunu yazıyor. Ünlü komedyen Gökbakar, Osman Şaşmaz adında bir kişiyi canlandırıyor. Osman ile onun en iyi yardımcısı olan Erkan’ın başından geçenlerin anlatıldığı filmin senaryo kökünde aşk teması yatıyor. Osman Şaşmaz sevdiği kızı almak istemektedir. Fakat kızın babasının damat adayında aradığı birinci faktör zenginlik.

 

Bu da Osman Şaşmaz da olmayan bir durum olduğundan dolayı, zengin olabilmek adına sağ kolu Erkan ile birlikte değişik girişimlerde bulunmaya başlar. Giriştiği pek çok teşebbüste başarısız olan Osman Şaşmaz, nihayetinde zengin olmayı başarır. Film genel olarak seyirciler tarafından güzel bulundu. Fakat üzülerek söylemek gerekir ki, tüm zamanların izlenme rekorunu kıran Recep İvedik 4 filminin çok çok altında kalan Osman Pazarlama yapımcılar tarafından beklentileri karşılamamış gibi. Vizyona girdiği ilk zamanlarda yalnızca 7 yüz bin civarında seyirciyle buluşan film Şahan Gökbakar’ın en düşük filmi sayılabilir.

 

Bunun yanında filmin galasına ünlü akını oldu. Ömür Gedik, Ahmet Kuran, Murat Cemcir, Engin Altan Düzyatan, Demet Akbağ, Emel Müftüoğlu, Gökhan Tepe gibi meşhur isimlerin katıldığı gecede katılımcılar Şahan Gökbakar’ın heyecanına ortak oldu. Gökbakar, film için yaptığı açıklamada aylardır uğraşılan bu yapıtın bizim üzerimizdeki etkisi sizin üzerinizde de olur diyerek düşüncelerini belirtti. Bunların yanında açıklamalarına devam eden ünlü komedyen, filmde rol alan Demet Akalın ve Okan Kurt çiftine sonsuz teşekkürlerini sundu. Kendilerinin film çekimleri esnasında ekibe çok yardımcı olduğunu ve bu son filmine çok fazla renk kattığını belirten Gökbakar gelecekteki projelerinde bu çifti görmeyi çok istediğini ifade etti.