GÖKBAKAR’IN EŞİ SELİN ORTAÇLI KİMDİR

GÖKBAKAR’IN EŞİ SELİN ORTAÇLI KİMDİR

Gökbakarın-Eşi-Selin-Ortaclı-Kimdir

 

Geçtiğimiz yıl Prag’da ünlü komedyen Şahan Gökbakar’la dünya evine giren ve kısa bir süre içinde oğulları Deniz Efe’yi dünyaya getiren Selin Ortaçlı 24 Aralık 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncunun tam adı ise Ayla Selin Ortaçlı… Yeditepe Üniversitesinde İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünü okuyan ünlü oyunca aslında bir zamanlar moda sahasında dünyadaki en önemli okullardan birisi olan İtalya’daki Marangoni ve Politecnico üniversitelerini kazanmıştı fakat Türkiye’den ayrılmak istemediği için eğitimine ülkemizde devam etmişti.

 

Küçük yaşlardan beri modaya ilgi duyan Selin Ortaçlı daha ilkokul yıllarında Derishow’un düzenlemiş olduğu Hayalimdeki Giysi adlı tasarım yarışmasında birinci oldu. Başarılara doyman güzel oyuncu, 2006 yılında Fashion TV’nin düzenlediği gecede moda armağanlarında “Gelecek Vaat Eden En İyi Bayan Model” ödülünü almaya hak kazanmıştı. Bir dönem evlilik programlarında sunuculuk yapan Selin Ortaçlı uzun bir süre modellik yaptı. Moda tasarımcılığı sahasında başarılara imza atan Ortaçlı, moda sahasında kendi iç çamaşırı markasını kurarak iç çamaşırı dünyasında da ismini duyurdu.

 

İç Çamaşırı sektöründe artık bir yer edinmiş olan Selin Ortaçlı, 2009 yılının Haziran ayında “SeLingerie” isminde iç çamaşırı koleksiyon dizisini çıkararak moda dünyasındaki sesini geniş kitlelere duyurdu. Ardından oyunculuk yapmaya başlayan Selin Ortaçlı moda sektöründen zamanla koptu. 2010 yılında Şahika Tekand tarafından oyunculuk eğitimi alan Selin Ortaçlı bu sahada da başarısını göstermeye başladı. 2011 yılında Araf Zamanı adındaki yerli dizide Saruhan Hünel ile baş rolü paylaşan başarılı oyuncu 2011 yılından beri ünlü komedyen Şahan Gökbakar ile birliktedir. Kap Hırsızı, Araf Zamanı, Doktorlar, Kara Para Aşk gibi pek çok dizide başrol oyuncusu olarak yer alan Selin Ortaçlı son zamanlarda oyunculuğu bıraktığını ifade ederek oğlu Deniz Efe ile birlikte vakit geçiriyor.