INSTAGRAM BİRİNCİSİ ŞAHAN

INSTAGRAM BİRİNCİSİ ŞAHAN

 

İnstegram-Birincisi-Şahan

Sosyal medyanın artık hayatımızın her köşesine yerleştiği ve her anımızın bir vazgeçilmezi olduğu bu günlerde dünya çapında yaklaşık 500 milyon kullanıcısı olan Instagram uygulaması gerek ünlülerin gerekse halkın kullandığı en popüler sosyal medya paylaşım uygulamalarından. Öyle ki sıradan insanların bile yaptığı paylaşımlarla ün kazanarak dünya çapında isimlerini duyurduğu Instagram ile binlerce kişi hayallerine dokunabiliyor. Ülkemizde ünlü isimlerin sıkça kullandığı ve hayranlarıyla buluştuğu Instagram’da meşhur isimler yaptığı paylaşımlarla binlerce beğeni ve yorum alıyor.

 

Adeta kıyasıya yorum ve beğeni rekabetinin hüküm sürdüğü Instagram’da ünlü komedyenler yaptıkları paylaşımlarla film ve magazin dünyasında rekabet ettiği gibi sosyal medyada da birbirlerine rakip durumuna geliyor. Ülkemizdeki ünlü komedyenler arasında Instagram’daki takipçi birinciliğini Şahan Gökbakar almış durumda. Film dünyasındaki en yakın rakibi olan Cem Yılmaz’a takipçi sayısı olarak iki kat fark atan Şahan Gökbakar’ın bir milyon civarında takipçisi bulunuyor. Kendisine yaklaşık iki kat fark attığı Cem Yılmaz’ın takipçi sayısı ise 607 bin civarında. Instagram hesabının biyografi kısmına iki tane kral tacı simgenin arasına “King Of Comedy” yani “Komedinin Kralı” yazan Gökbakar, ülkemizde en popüler sosyal medya hesaplarından birine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

Şu ana kadar 1200 civarında paylaşım yapan Şahan Gökbakar’ın her paylaşımı neredeyse yirmi bin civarında beğeni ve yüzlerce yorum alıyor. Ayrıca paylaştığı Instagram videoları ise binlerce kez izleniyor. Ünlülerin kıyasıya rekabet ettiği sosyal medya camiasında ünlü şovmen Ata Demirer 400 bir takipçiye sahip. Hiç kimseyi takip etmemesiyle göze çarpan Şafak Sezer ise 516 bin takipçiye sahip ve şu ana kadar sadece 16 gönderi paylaşmış durumda. Bunların yanında ilgi çeken ünlü ise Burhan Altıntop karakteriyle hatırlanan Engin Günaydın. Hiçbir fotoğraf paylaşmamasına rağmen 57 bin takipçisi olan Günaydın’ın paylaşım yapması halinde binlerce takipçisi olacağı düşünülüyor.