ŞAHAN GÖKBAKAR FİLMELERİ RECEP İVEDİK 4

ŞAHAN GÖKBAKAR FİLMELERİ RECEP İVEDİK 4

 

Recep-İvedik-4-Filmi

Recep İvedik serisinin devamı olan Recep İvedik 4 filminde bizleri yine komik maceralarıyla seyirciyi kahkahaya boğacak olan Şahan Gökbakar karşılıyor. Önceki filmlerde olduğu gibi bu filmde de yönetmenlik koltuğunda Şahan’ın kardeşi Togan Gökbakar oturuyor. Filmin konusu ise bu kez önceki filmlere göre biraz daha ilginç. İvedik futbolu çok seven ve mahallesindeki miniklerin futbol takımına gönüllü olarak antrenörlük yapan birisi. Hem küçüklüğünden beri kendisi hem de eğittiği minik futbolcular mahallenin tek yeşil alanı olan bir yerde vakit geçirmektedir. Bir gün gelir ki mahalledeki tek yeşil alan olan bu saha bir müteahhide satıldığını öğrenir.

 

Kolları sıvayan İvedik, çocukların oyun oynayabildiği tek alan olan bu yeri tek başına satın almak ister. Fakat ne mümkün ki müteahhit ondan çok fazla para ister. Bahsi geçen bu parayı bulmak isteyen İvedik, kolay yoldan çok para kazanmanın yöntemlerini araştırmaya başlar. Yaptığı teşebbüsler sonucu kendisini Maldivlerde düzenlenen bir yarışmada bulan İvedik burada finale kalıp birinci olmak için kıyasıya mücadele eder. İvedik’in bir adadaki mücadelelerini anlatan serinin dördüncü filmi, tıpkı önceki filmler gibi seyirciyi kahkahaya boğdu.

 

21 Şubat 2014 tarihinde vizyona giren film, serinin de rekorunu kırarak yalnızca yirmi dört günde 6 milyon 60 bin kişiyle buluşarak 72 milyon liralık bir hasılat elde etmiştir. Serinin diğer filmlerine nazaran daha çok izlenen bu filmin başında verilen sosyal mesaj da önemli. Mizahi yapısı gereği toplumsal konulara pek değinmeyen İvedik serisi, bu filmde plansız kentsel dönüşümün karşısında durarak ince bir sosyal mesaj vermiştir. Mahallelerindeki tek yeşil sahayı alışveriş merkezlerine kurban etmemek için kıyasıya mücadeleye giren İvedik, seyirci tarafından önceki İvedik tiplemelerine göre daha çok benimsenmiş gibi görünüyor.