ŞAHAN GÖKBAKAR FİLMLERİ RECEP İVEDİK 2

ŞAHAN GÖKBAKAR FİLMLERİ RECEP İVEDİK 2

 

Recep-İvedik-2

2008 yılında vizyona girip milyonlarca kişiyi kahkahaya boğan Recep İvedik filminin devamı olan bu ikinci film de yine birincisi gibi hayranlarında derin etkiler bırakmıştır. Tek yakını yaşlı ve huysuz olduğu gibi günün çoğunu playstation oynayarak geçiren ilginç babaannesi olan Recep İvedik babaannesi tarafından her gün azarlanmaktadır. Babaannesi iş bulması ve artık hayatını bir düzene sokması için Recep İvedik’e devamlı baskı yapar. Bu baskılardan artık bunalan İvedik, harıl harıl iş arar ve neredeyse her gün başka bir işe girer.

 

İşte Recep İvedik 2 devamlı işe girip çıkan İvedik’in maceralarını konu almakta. Girip çıktığı işlerde çalışırken gösterdiği ani tepkiler ve yaptığı sakarlıklarla izleyiciyi kahkahalara boğan film 33 milyon TL’li bir hasılat yapmıştır. RECEP İVEDİK 3 Serinin üçüncü filmi olan bu yapıt yine öncekiler gibi izleyicilere sinema salonlarında hoşça vakit geçirmelerini sağlamıştır. Yapımcılığını Faruk Aksoy’un üstlendiği bu filmin yönetmenlik koltuğunda tekrar Şahan’ın kardeşi Togan Gökbakar oturuyor. Türk komedi tarihinde güzel yerler edinen Recep İvedik, artık neredeyse onu canlandıran Şahan Gökbakar’dan çok anılıyor.

 

Konu olarak yine Recep İvedik’in maceralarını anlatan yapıtta İvedik, içindeki sıkıntıdan kurtulmak için değişik yöntemler dener. Bu uğurda cinci hocalara giden, karate, flüt gibi kurslara katılan, kütüphanede vakit geçiren, paintball gibi aktivitelere kendisini atan bir kahraman izleyeceksiniz. Karikatürsel tiplemesiyle gerçek hayatta görmekte zorlanacağımız Recep İvedik tiplemesini gerçek hayatla senaryolaştırılmış bir yapıtta izleyen seyirciler sinemadan sonra dahi tekrar tekrar serinin filmlerini seyretmiştir. Haftalarca vizyonda kalan film üç milyon 325 bin kişiye ulaşarak seyirciyi kahkahaya boğmuştur. 12 Şubat 2010 tarihinde vizyona giren serinin üçüncü filmi 28 milyon 710 bin liralık bir hasılat yaparak büyük bir başarıya imza atmıştır.