ŞAHAN GÖKBAKAR FİLMLERİ RECEP İVEDİK

ŞAHAN GÖKBAKAR FİLMLERİ RECEP İVEDİK

 

Şahan-Gökbakar-Recep-İvedik

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ın Televizyon ekranlarında yayınlanan “Dikkat Şahan Çıkabilir” adlı skeç programından da tanıdığımız Recep İvedik karakterini başlı başına beyaz perdeye taşımasıyla vücut bulan Recep İvedik filmi vizyona girdiği ilk günden bu yana gerek filmin kendisiyle olsun gerek fragmanıyla olsun gerekse film hakkında yapılan çeşitli capslerle olsun binlerce kişi tarafından ilgiyle karşılandı. Öyle ki filmin fragmanı bile dünyaca ünlü video paylaşım sitesi olan Youtube’da şu ana kadar 11 milyon 500 bin kez izlenmiş ve aradan yıllar geçmesine rağmen halen daha izlenmekte. Vizyona girdiği ilk üç günden 800 bine yakın kişi tarafından izlenerek en azla izlenen filmler arasında ikinci sıraya yükselmiştir. 17 gün sonunda ise

 

Recep İvedik yaklaşık olarak 3 milyon 150 bin kişi tarafından izlenmişti. Filmin konusuna değinecek olursak, aramızdan birisi olan Recep İvedik bir gün yolda bir cüzdan bulur ve bu cüzdanın Antalyalı bir iş adamına ait olduğunu öğrenince cüzdanı iade etmek için güneye doğru yola koyulur. Yol boyunca çok komik maceralarına tanık olduğumuz Recep İvedik nihayetinde cüzdanı Antalyalı iş adamı Muhsin Beye teslim eder. Muhsin Bey de Recep İvedik’in bu vefakar davranışına karşı kendisine otelinde bir süre kalmayı teklif eder. Recep İvedik bu teklifi kabul etmez yalnız, tam da otelden ayrılırken otelin girişinde çocukluk aşkı olan Sibeli görür ve ona yakınlaşarak kendisini tanıtmaya çalışır.

 

Lakin çocukluk aşkı Sibel onu tanımamıştır. Recep İvedik de bunun üzerine otelde kalmaya karar vererek çocukluk aşkı olan Sibel’e kendisini tanıtmak ve sevdirmek için azmeder. Tabii ki bir süre otelde kalan İvedik, yaptığı haylazlıklarla seyirciyi kahkahaya boğar. Birçok ünlü oyuncunun yer aldığı bu film de Sibel rolünü güzel oyuncu Fatma Toptaş üstlenirken Sibel’in annesini yılların oyuncusu Tuluğ Çizgen canlandırıyor.