ŞAHAN GÖKBAKAR KİMDİR?

ŞAHAN GÖKBAKAR KİMDİR?

Şahan-Gökbakar-Kimdir

 

Uzun zaman önce yayına soktuğu ve bir dönem insanını yayınlandığı saatlerde gülme krizine sokan Dikkat Şahan Çıkabilir adlı skeç gösterimleriyle meşhur olan Şahan Gökbakar bu ününü, “Dikkat Şahan Çıkabilir” skeçlerinden bağımsız olarak ürettiği Recep İvedik karakteriyle perçinlemiş ve beyazperde vasıtasıyla milyonlarca seyirciyle buluşmuştur. Peki kimdir bu Şahan Gökbakar? 22 Ekim 1980 yılında İzmir’de dünyayı selamlayan Gökbakar’ın babası Osman Selçuk Gökbakar’dır. Fakat maalesef ki sekizinci yaş gününde babasını bir trafik kazası neticesinde kaybetmiştir. Kardeşi Togan Gökbakar ile hayata tutunan Şahan Gökbakar, gençliğini Ankara’da geçirmiştir.

 

ODTÜ kolejini bitirdikten sonra 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümüne kaydolan Gökbakar bu bölüme dördüncü sıradan girmiştir ve bu başarısını üniversitedeki öğrenim hayatı boyunca korumuş ve 2002 yılında bu bölümden başarıyla mezun olmuştur. Mezun olduktan bir süre sonra İstanbul’a taşınan ve o sıralar genç ve girişimci bir sanatçı ruhuna sahip olan Gökbakar, değişik reklam filmlerinde rol almak için değişik teşebbüslerde bulunmuştur. Bu azimli duruşuyla birlikte ilk televizyon programı olan Zıbın’a imza atmıştır.

 

TV 8 ekranlarında gösterime giren Zıbın adlı programının ardından TRT 1’de yayınlanan 7. Gün ve yine TV 8 ekranları vasıtasıyla seyirciyle buluşan Gökbakar, Zoka adlı şaka programındaki sunuculuk performansıyla izleyiciyle beraber olmuştur. Hayata geçirdiği bu programlarla birlikte dikkatleri üstüne çekmeye başlayan Şahan Gökbakar yine TV 8 ekranlarında gösterime giren “Dikkat Şahan Çıkabilir” adlı komedi programını hazırladı. Alper Mestçi’yle beraber tasarladığı “Dikkat Şahan Çıkabilir” isimli komedi programı, Şahan Gökbakar’ın üniversite yıllarından beri gerek reklam filmlerinde yer alma çabalarıyla gerek küçük çaplı TV programlarıyla azimle hayalini kurduğu herkesçe tanınarak meşhur olma yolunda kendisine kapılar açarak ciddi manada şov dünyasına girmesine vesile olmuştur.