ŞAHAN GÖKBAKARDAN ANLAMLI DURUŞ

ŞAHAN GÖKBAKARDAN ANLAMLI DURUŞ

Şahan-Gökbakardan-Anlamlı-Duruş

 

Bütün dünyanın ve ülkemizin kınadığı 15 Temmuz darbe girişimine karşı ünlü komedyen Şahan Gökbakar da tepkisini koydu. Sosyal medya hesabı Instagram’dan yaptığı açıklamada, demokratik yollarla seçilmiş olan bir Cumhurbaşkanına, kökenleri tarihimize dayanan Türk Silahlı Kuvvetlerine ve bu ülke içinde yaşayan 79 milyon insana yapılmaya çalışılan hain girişimi lanetlediğini ifade eden ünlü komedyen, bu hain darbe teşebbüsüne karşı dik duruş sergileyen bütün devlet adamlarını ve milletimizi kutladığını ifade etti.

 

Açıklamalarına bu şekilde devam eden Şahan Gökbakar, ülkemiz, milletimiz için vatan ve demokrasi müdafaası adına sokaklara dökülüp tankların önünde vücutlarını siper ederek adeta etten duvar ören bütün vatandaşları alnından öptüğünü belirten Gökbakar, bu mücadele esnasında şehit olanlara da Allah’tan rahmet diledi. Her karanlık gecelerin bir aydınlığı olduğunu ve gecenin en karanlık anının şafağa en yakın olduğu vakitler olduğunun altını çizen ünlü komedyen Şahan Gökbakar, yine Instagram hesabından yaptığı açıklamayla ülkemizin acılardan, kederlerden uzakta huzurun, sükunetin ve barışın hüküm süreceği o güzel günlere kavuşmasını ve hep birlikte beraberlik içinde yarınlara yol alacağımız günlere kavuşacağımızı vurgulayarak bu hain darbe teşebbüsüne karşı dik duran aziz milletimizin bir ferdi olduğu için gurur duyduğunu ifade etti. Ardından “Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın, biz büyük bir aileyiz, biz Türkiye’yiz” şeklinde cümlelerini sonlandırdı.

 

Türk bayraklarıyla donatılmış bir resimle bu açıklamayı paylaşan Şahan Gökbakar’ın bu paylaşımı yirmi yedi bine yakın beğeni ve altı yüze yakın yorum aldı. Böyle bir paylaşımın ardından hayranları Şahan Gökbakar’a destek olmak için adeta yorum yarışına girdi. “Wow dedirtecek sözler, helal olsun. Gurur duyuyoruz seninle. Tebrik ediyorum, bir ünlü tarafından yazılan en güzel mesajdı!” gibi ifadelerde bulunan Gökbakar hayranları coşkularını bu cümlelerle ifade etti